Znovupřipojení bráchové

 

Mohlo by se zdát, že když je Jindřišek už mým druhým autistickým synem, budu v práci s ním bezchybně profesionální.

Vše už jsem si musela natrénovat s jeho starším bratrem, a tak bude stačit jen vytáhnout staré pomůcky, vzpomenout na staré fígle a cesta k jeho mluvení bude ozářená sluncem.

Jenomže neexistují dvě stejné autistické děti. a to dokonce ani v případě, kdy jsou to bratři. Ríša byl odmalička technicky zdatné batole. Jestli ho někdo naučil mluvit, nebyli jsme to my, ale jeho dětský počítač a televize. Směle mačkal všechny čudlíky a snažil se ovládat počítač. Rychle se naučil číslice, písmena a ve čtyřech letech uměl číst.

Jindřiškovi ale jeho technická zdatnost chybí. Kromě sypajícího se písku, tekoucí vody a točících se předmětů nemá zájem o nic.

Nachystala jsem pro něj ten úplně první úkol, který jsem dala Ríšovi, když byl tak starý, jako teď Jindřišek. Přiřazování stejného obrázku ke stejnému.

Ríša ten úkol pochopil během chvilky. Jindřišek ho nepochopil vůbec. Je to proto, že on nevnímá obrázky. Nedívá se, co na nich je. Těžko pak může přiřazovat stejný ke stejnému.

Jeho stav mne trápí už dlouho  a dlouho taky hledám něco nového, co by mým dětem dodalo další impuls k vývoji.

A proto jsme téměř celý sobotní den strávili jízdou v autě. Jeli jsme dvěstěpadesát kilometrů za léčitelkou, paní B., která provozuje léčení metodou Reconnection.

Mirek byl k celé věci dost skeptický, ale protože jsem mu slíbila, že tam pojedeme jednou, a když se mu to nebude zdát přínosné, další návštěvu zrušíme, souhlasil.

Alternativám se nevyhýbáme, naopak. Ovšem tohle léčení už bylo i na mne docela podezřelé. Nečetla jsem toho o Reconnection léčení moc, ale pochytila jsem zhruba tolik. Nějaký chlápek vymyslel, že bude lidem nabíjet ruce jakousi schopností posílat léčivou energii nemocným lidem. Jezdí po celém světě, nabíjí za peníze natažené ruce a je za vodou. Může být tohle opravdu nějak prospěšné?

Nevím, ale poslední dobou se snažím vyvarovat svých přechytralých soudů. Raději dám na zkušenosti druhých rodičů a když mi máma dítěte, co se ve třech letech plazí po břiše, napíše, že po tomhle podivném mávání rukama začal kluk lézt po čtyřech, nemůžu jinak a musím to zkusit..

Jindřišek se před pár dny začal zázračně zlepšovat po podávání bé šestky.

Lkala jsem často, že mám dojem, jako by byl bez energie a že by jistě stačilo do něj nalít nějaký povzbuzující nápoj. A ta energie by mu dovolila dále se rozvíjet.

Celé dny posedával, něco si sypal na hlavu a nejevil o nás moc velký zájem. A hlavně taky velmi špatně jedl. Byly dny, kdy snědl za celý den jeden jogurt, banán a jeden suchý rohlík. Nebo to byly téměř všechny dny?

Nyní mám dojem, že prvním energetickým nápojem byl pro něj vitamin B6 a tím druhým právě Reconnection léčení.

Jíst začal už asi po třetí dávce bé šestky. Máme doma dítě, které běhá sem a tam po obýváku, piští, huláká, hraje si s taťkou na honěnou a na lekanou a hóódně žvatlá. Dosud byl prakticky stále zticha.

To všechno bych možná mohla připsat jenom vitaminu B6.

Ale to, že na Reconnection půjdeme znovu, jsem věděla už během práce léčitelky, paní B., na Jindřiškovi.

Je možné si představit dvou a půl leté dítě, které padesát minut stojí nehnutě na jednom místě, jenom sem tam trochu přešlápne? Právě to dělal během léčení Jindřišek. Stál zády k paní B., která na něj energii posílala zezadu a seshora. Jako by ho to přikovalo na místo, jako by mu to bylo tak příjemné, že neměl potřebu se procházet po pokoji a něco prošňupávat. Celých padesát minut!

Navíc si u toho hrál sám s ovládáním hudební věže.

Sám!

Běžně na takové věci potřebuje moji ruku. Bojí se mačkat tlačítka na hračkách a různých přístrojích. Na takové nebezpečné věci používá cizí ruce.

Poté se děti vyměnily a na hodinku léčení šel Ríša. Byl s ním během té doby Mirek a já hlídala venku Jindřiška.

Popisoval pak, že jednu chvíli se Ríša schoulil k němu do klína, a tak paní B. posílala léčivou energii i na něj. Říkal, že cítil zřetelné teplo a přes svou původní skepsi k této terapii souhlasí, že pojedeme znovu.

Paní B. je navíc astroložka, a tak pro syny spočítala pro příští návštěvu vhodný termín dle dobré astrologické konstelace. Doufá, že to ještě zvýší účinky léčení.

My také.

(Převzato z knihy Jany Makovcové S rukama na uších, nakladatelství ALMI.)